Fireboy and Watergirl 4: Crystal Temple
Fireboy and Watergirl 1: Forest TempleFireboy and Watergirl 1: Forest Temple Fireboy and Watergirl 2: Light TempleFireboy and Watergirl 2: Light Temple Fireboy and Watergirl 3: Ice TempleFireboy and Watergirl 3: Ice Temple Fireboy and Watergirl 5: ElementsFireboy and Watergirl 5: Elements Fireboy and Watergirl 6: Fairy TalesFireboy and Watergirl 6: Fairy Tales Red Ball 4 Volume 2Red Ball 4 Volume 2 Jim Loves MaryJim Loves Mary Money Movers 3Money Movers 3 Money MoversMoney Movers Jim Loves Mary 2Jim Loves Mary 2 Money Movers 2Money Movers 2 Aztec AdventureAztec Adventure Red Ball 3Red Ball 3 Red and Blue Stickman 2Red and Blue Stickman 2 Vex 3 xmasVex 3 xmas Nut RushNut Rush Vex 8Vex 8 Vex 3Vex 3 Gold Strike Icy CaveGold Strike Icy Cave Candy Rain 8Candy Rain 8 Fish Stab Getting BigFish Stab Getting Big Cooking FrenzyCooking Frenzy Mahjong Christmas HolidayMahjong Christmas Holiday HangmanHangman Solitaire ClassicSolitaire Classic Bubble ShooterBubble Shooter Moto X3MMoto X3M Kris MahjongKris Mahjong Mahjong TitansMahjong Titans Mahjong ConnectMahjong Connect Gorillaz TilesGorillaz Tiles ImpostorImpostor Spider SolitaireSpider Solitaire Mahjong DimensionsMahjong Dimensions Craftnite.ioCraftnite.io Hole.ioHole.io Russian Car Driver HDRussian Car Driver HD Butterfly KyodaiButterfly Kyodai BlocksBlocks MahJongg AlchemyMahJongg Alchemy Fruit ConnectFruit Connect Garden TalesGarden Tales Free Cell SolitaireFree Cell Solitaire Jewels Blitz 6Jewels Blitz 6 Words of WondersWords of Wonders Pet ConnectPet Connect Cut The Rope: ExperimentsCut The Rope: Experiments Jewels Blitz 4Jewels Blitz 4 FreeCell Solitaire ClassicFreeCell Solitaire Classic Moto X3M 4 WinterMoto X3M 4 Winter KrisMas MahjongKrisMas Mahjong

Fireboy and Watergirl 4: Crystal Temple

4
160.109 hlasy

Fireboy and Watergirl 4: Crystal Temple je čtvrté dobrodružství ze série kooperativních plošinovek se dvěma hrdiny, kteří se vzájemně doplňují. Dokážete využít jejich skvěle sladěné superschopnosti, abyste posbírali drahokamy a dovedli oba hrdiny k východu?

Jak se hraje hra Fireboy and Watergirl 4: Crystal Temple?

V této adventuře prozkoumávají Fireboy a Watergirl chrám plný magických portálů poháněných krystaly. Aktivujte portály a teleportujte hrdiny přes celý level. Sbírejte modré, červené a bílé drahokamy a snažte se každého hrdinu dovést k příslušnému východu.

Podle barevných krystalů na portálech poznáte, které magické dveře tvoří pár. Portály můžete procházet nejen s Fireboyem a Watergirl, ale můžete jimi také posouvat bloky a další předměty a teleportovat je jinam. Portály jsou oboustranné a strana, na kterou vstoupíte, určuje, kde portál vaše hrdiny opět vyplivne. Černá a bílá záře ukazuje, kam jednotlivé portály vedou.

Oba hrdinové musí spolupracovat, aby vyřešili každou úroveň plošinových puzzle. Stisknutím tlačítek a páček aktivujte dveře, výtahy a krystalové portály. Některá tlačítka musí zůstat stisknutá, abyste udrželi plošinu nebo dveře na místě nebo aby ventilátor běžel. Jiné jsou časované: po stisknutí tlačítka se pod ním zobrazí malé hodiny, které ukazují, jak dlouho bude tlačítko aktivováno.

Co mohou jednotliví hrdinové ve hře Fireboy and Watergirl 4: Crystal Temple dělat?

Fireboy a Watergirl tvoří skvělou dvojici, protože mají kontrastní schopnosti. Co je nebezpečné pro jednoho, je naprosto bezpečné pro druhého:

Fireboy může procházet lávou a sbírat červené drahokamy. Nemůže však sebrat žádné modré drahokamy, a pokud se o to pokusí, projde jimi. Pokud Fireboy spadne do bazénu s vodou, promění se v popel. Na druhou stranu Watergirl umí procházet vodou. Může sbírat modré drahokamy, ale ne červené. Ponoření do lávy však nepřežije. 

Obě postavy mohou sbírat bílé drahokamy, a pokud se dotknou jedovatého zeleného slizu, ani jedna z nich nepřežije. Pečlivě si prohlédněte jednotlivé levely a určete, kdo má jakou cestou jít, aby nasbíral drahokamy a vyhnul se smrtelným nebezpečím.

Co znamenají drahokamy v diamantovém bludišti ve hrách Fireboy a Watergirl?

Tvar každého drahokamu na mapě úrovně označuje, jaký typ levelu budete hrát. Ať už se jedná o časovou výzvu, portálovou výzvu bez časového limitu nebo symetrickou hádanku.

Drahokamy jsou také barevně odlišeny. Každý level má řadu speciálních cílů. Pokud splníte level, ale nedokončíte všechny dílčí úkoly, drahokam se změní na oranžový. Pokud dokončíte level a splníte všechny úkoly, drahokam se změní na zelený.

K oranžovým drahokamům se můžete kdykoli vrátit a vyzkoušet je znovu. Tady je tip, který vám pomůže dokončit časové výzvy: pokud je nemůžete dokončit v cílovém čase sami, spolupracujte s kamarádem a sdílejte klávesnici. Budete se moci pohybovat rychleji, pokud se každý z vás dokáže soustředit na jednu postavu.

Kolik je vlastně her Fireboy a Watergirl?

V současné době jsou v oficiální sérii tyto hry Fireboy a Watergirl:

Fireboy and Watergirl 1: Forest Temple
Fireboy and Watergirl 2: Light Temple
Fireboy and Watergirl 3: Ice Temple
Fireboy and Watergirl 4: Crystal Temple
Fireboy and Watergirl 5: Elements
Fireboy and Watergirl 6: Fairy Tales

Kdy hra Fireboy and Watergirl 4: Crystal Temple vyšla?

Tento titul byl původně vydán jako flashová hra 22. března 2013. Aktuální HTML5 verze hry se poprvé objevila online 31. října 2018.

Kdo vytvořil hru Fireboy and Watergirl 4: Crystal Temple?

Tuto hru vytvořil vývojář Oslo Albet.

Ovládání
Player 1
Použijte klávesy WASD
Player 2
Použijte klávesy se šipkami