Free Cell Solitaire
Solitaire ClassicSolitaire Classic Spider SolitaireSpider Solitaire FreeCell Solitaire ClassicFreeCell Solitaire Classic Golf SolitaireGolf Solitaire Solitaire Story Tripeaks 4Solitaire Story Tripeaks 4 Golden Spider SolitaireGolden Spider Solitaire Solitaire SwiftSolitaire Swift Solitaire Story - TriPeaks 3Solitaire Story - TriPeaks 3 Classic Solitaire DeluxeClassic Solitaire Deluxe Cafe SolitaireCafe Solitaire Crescent SolitaireCrescent Solitaire Crescent Solitaire 2Crescent Solitaire 2 Card SolitaireCard Solitaire SolitaireSolitaire Solitaire Quest PyramidSolitaire Quest Pyramid Tingly SolitaireTingly Solitaire Solitaire Daily ChallengeSolitaire Daily Challenge Spider Solitaire BlueSpider Solitaire Blue Bubble Shooter Free 3Bubble Shooter Free 3 ASMR Nail TreatmentASMR Nail Treatment Infinite CraftInfinite Craft Obby Parkour UltimateObby Parkour Ultimate Heroes of Match 3Heroes of Match 3 Hyper KnightHyper Knight Home IslandHome Island Bubble ShooterBubble Shooter Kris MahjongKris Mahjong Fireboy and Watergirl 1: Forest TempleFireboy and Watergirl 1: Forest Temple Moto X3MMoto X3M Mahjong TitansMahjong Titans Mahjong ConnectMahjong Connect Nose HospitalNose Hospital Mahjong DimensionsMahjong Dimensions Gorillaz TilesGorillaz Tiles ImpostorImpostor Butterfly KyodaiButterfly Kyodai Block BlastBlock Blast Machine City BallsMachine City Balls Garden TalesGarden Tales MahJongg AlchemyMahJongg Alchemy Fruit ConnectFruit Connect Craftnite.ioCraftnite.io Fireboy and Watergirl 5: ElementsFireboy and Watergirl 5: Elements Words of WondersWords of Wonders BlocksBlocks Fireboy and Watergirl 2: Light TempleFireboy and Watergirl 2: Light Temple Mahjong TowerMahjong Tower Penalty Shooters 2Penalty Shooters 2 Jewels Blitz 4Jewels Blitz 4 Fireboy and Watergirl 6: Fairy TalesFireboy and Watergirl 6: Fairy Tales Pet ConnectPet Connect

Free Cell Solitaire

3.7
30.995 hlasy

Free Cell Solitaire je otevřená karetní hra. To znamená, že se jedná o karetní hru, ve které jsou všechny karty otočené lícem nahoru. Musíte se pozorně podívat na pořadí karet a strategicky je seřadit podle čísel a barev. Cílem je najít esa a přesunout všechny karty na čtyři základní hromádky ve vzestupném pořadí.

Pravidla Free Cell Solitaire - Jak sestavit tabulku?

Tato taktická logická hra se hraje s jedním balíčkem 52 hracích karet. Karty jsou rozdány lícem nahoru a jsou rozděleny do osmi sloupců. Celý balíček je použit na vytvoření tabulky, což znamená, že nezbývají žádné karty na vytvoření zásoby.

Jak hrát Free Cell Solitaire?

Cílem je odstranit všechny karty a seřadit je podle barvy a čísla. V tabulce si můžete vzít karty nebo sekvence karet. Karty pokládejte na sebe v sestupném pořadí (král-dáma-jack-10-9-8-7-6-5-4-3-2-ace), přičemž střídejte červené a černé karty. V tabulce na barvě nezáleží.

Nad tabulkou uvidíte osm prázdných políček: čtyři vlevo označená zeleně a čtyři vpravo označená modře. Modré buňky jsou základové piloty. Najděte esa a položte je sem, abyste začali odstraňovat karty podle barev a ve vzestupném pořadí od esa po krále.

Zelená pole jsou vaše volná pole. Tato pole jsou velmi důležitá pro pohyb karet v tabulce. Do těchto polí můžete uložit až čtyři karty z tabulky, které právě nepoužíváte.

To vám sice umožní přesunout některé karty z cesty, ale umístění karet do volných políček také omezí vaše tahy. Pokud je jedno políčko obsazeno, můžete v rámci tabulky přesunout pouze sekvenci čtyř karet. Za každou další kartu, která obsadí volné políčko, se počet karet, které můžete přesunout v rámci tabulky, sníží o jednu. Pokud jsou všechna volná políčka obsazena, můžete najednou přesunout pouze jednu kartu.

Pravidla Free Cell Solitaire - Bez možnosti vrácení

Mnoho verzí hry FreeCell má možnost vrátit zpět, což hráčům umožňuje vrátit zpět jeden nebo více tahů, nebo dokonce resetovat celé kolo. V této hře tomu tak není, což ztěžuje její dokončení. Odstranění možnosti zrušení tahu skutečně nutí hráče pečlivě si každý tah rozmyslet. Zjistěte, zda dokážete zahrát bezchybné kolo!

Jaká je historie hry Freecell Solitaire?

FreeCell je relativně nová hra, kterou v 70. letech 20. století vytvořil Paul Alfille. Je založena na starší hře Eight Off, která je velmi podobná hře FreeCell, ale karty jsou v ní sestavovány podle barev, nikoli střídáním červených a černých karet. Tato starší verze se nyní často nazývá Bakerova hra.

Během studia medicíny na Illinoiské univerzitě se Alfille rozhodl naprogramovat hru v programovacím jazyce TUTOR pomocí školního počítačového systému PLATO, který mu umožňoval vytvářet jednoduchá černobílá zobrazení hracích karet. Alfilleho verze také umožnila hráčům vytvořit 4 až 10 sloupců místo 8 a usnadnit nebo ztížit hru pomocí 1 až 10 volných políček.

Standardní verze FreeCell, kterou známe dnes, se stala známější až v roce 1995, kdy ji zpopularizoval systém Windows jako standardní součást operačních systémů Windows.

Kdo vytvořil Free Cell Solitaire?

Toto vydání hry vytvořila společnost Arkadium.

Ovládání
Použijte svoji myš